Podręczniki szkolne – ważny element edukacji

Proces dydaktyczny nie będzie efektywny bez odpowiednio dobranych metod pracy i środków dydaktycznych. Najczęściej wykorzystywane środki dydaktyczne to podręczniki, karty pracy, ćwiczenia, atlasy.

Dobre podręczniki

Podręczniki szkolne ? ważny element edukacji


Autor zdjęcia: Anders Dahnielson

Podręczniki powinny być nie tylko zatwierdzone przez ministerstwo, ale także zaopiniowane przez nauczycieli uczących. Książki są wybierane przez nauczycieli, którzy powinni kierować się stroną merytoryczną, ale również doborem ilustracji, tekstów źródłowych i grafiki. Istotny jest również język, w którym podręcznik jest redagowany, ponieważ musi być zrozumiały dla uczniów.

Właściwie dopasowany podręcznik jest warunkiem poziomu edukacji, bez względu na to czy chodzi o podręczniki do szkoły podstawowej, podręczniki do gimnazjum (dodatkowe informacje na tej stronie: http://www.taniaksiazka.pl/podreczniki-gimnazjum-c-313_1040.html) czy liceum bardzo ważne jest wykorzystanie materiałów, treści zgodnych z wymaganiami podstawy programowej. Każda księgarnia stacjonarna czy księgarnia internetowa w swojej ofercie posiada wydawnictwa, dzięki którym kształtuje się również psychika młodych ludzi i umiejętności, które można wykorzystać w praktyce. Na rynku wydawniczym dostępne są tanie podręczniki, droższe wydania, dlatego wybierając konkretne wydawnictwo należy kierować się ceną.